10 Filistinli öğrenci için tam burs

Abone ol

google news logo
Giriş31 Temmuz 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0
Üsküdar Üniversitesi YÖK tarafından belirlenen “Yurt Dışından Öğrenci Kabul kontenjanları” kapsamında 10 Filistinli öğrenci için tam burs kontenjanı ayıracak.
 
Rektör Nevzat Tarhan “Savaşlar kendi dâhilerini üretir, Filistin coğrafyasından yetişecek küçük dahilere kucak açmak istedik.” dedi
 
İnsani değerlerin yüceltilmesini doktrin olarak benimsemiş Üsküdar Üniversitesi  her zaman mazlum ve mağdurun haklarını savunmayı ilke edinmiştir.  
 
Filistin’de yaşanan eşit olmayan savaş nedeniyle eğitim alamayan öğrencilere destek amacıyla tam burs kontenjanı ayırdıklarını belirten Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Bilimin ilerlemesi ve barış dolu bir dünya için yeteneklere sahip çıkılması gerekiyor.  Ülkemizde olduğu gibi her toplumda yetenekli bireylerin desteklenmesi gerekiyor.Filistin’de eğitim alamayan pek çok yetenekli öğrenci bulunuyor. Bu öğrencilerin mutlaka desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle YÖK tarafından belirlenen yurt dışından alınacak öğrenci kontenjanları kapsamında, bu yıl 10 kişilik tam burs kontenjanımızı Filistinli öğrencilere ayırmaya karar verdik. Bir bursla sadece bir çocuğun hayatına olduğu kadar, ailesinin hayat standartları için de önemli bir katkı sağlanmış oluyor. İnanıyorum ki bu öğrencilerimiz de ülkemizde bilimin gelişmesi için önemli katkılar sağlayacak. Üsküdar Üniversitesi olarak dünyaya bilim ve insani değer ihraç etme hedefimiz içinde büyük katkıları olacaktır” dedi.