10. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde Yapılacak

Abone ol

google news logo
Giriş24 Aralık 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Toplumsal sorunlara yönelik çözümler doğrultusunda akademik çalışmalar yürüten Üsküdar Üniversitesi, önümüzdeki yıl önemli bir kongreye ev sahipliği yapacak. 10.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Edirne’de 10-12 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenen 9. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’ne, Üsküdar Üniversitesi BAUMER birimi ve NP İstanbul Hastanesi Bağımlılık Birimi çok sayıda sözel sunum ve poster bildirimi ile katıldı.

Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ve Prof. Dr. Tayfun Uzbay’ın sunumları ilgiyle takip edildi. Yrd. Doç. Dr. Cemal Onur Noyan ve arkadaşlarının hazırladıkları bildirim, poster ise ikincilik ödülünü kazandı.  

Kongrenin son günü düzenlenen Bağımlılık Psikiyatri Derneği Kurul Toplantısı’nda 2016 yılında yapılacak 10. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’nin Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenmesi kararı alındı. 

Prof. Dr. Nesrin Dilbaz,  Bağımlılık Psikiyatri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken; Yrd. Doç. Dr. Cemal Onur Noyan da yönetim kuruluna seçildi. 

10. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde Yapılacak 10. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde Yapılacak 2