100 Rehber öğretmen Teknoloji Bağımlılığı konusunda bilgilendirildi…

Abone ol

google news logo
Giriş17 Aralık 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

100 Rehber öğretmen Teknoloji Bağımlılığı konusunda bilgilendirildi…Üsküdar Rehberlik Araştırma Merkezine bağlı ilköğretim ve ortaöğretimde görevli 100 rehber öğretmen, Üsküdar Üniversitesi’nin “Bağımlılıkta vaka tartışmaları seminerleri” kapsamında bilgilendirildi. Rehber öğretmenlerin bağımlılığın her alanında bilinçlendirilmesinin hedeflendiği seminerlerin ilkinde öğretmenlere teknoloji bağımlılığı anlatıldı.

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul’da görev yapan rehber öğretmenlere yönelik bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. Üniversite bu kapsamda “ Bağımlılıkta Vaka Tartışmaları Seminerleri” düzenliyor.

Üsküdar İlçesi Rehberlik Araştırma Merkezine bağlı ilköğretim ve ortaöğretimde görevli 100 rehber öğretmen, Nermin Tarhan Konferans Salonunda bir araya geldi.

100 Rehber öğretmen Teknoloji Bağımlılığı konusunda bilgilendirildi… 2Bağımlılığın her alanında öğretmenlerin bilgilendirilmesinin hedeflendiği seminerlerde ilk olarak teknoloji bağımlılığı konusu ele alındı.

Teknoloji Bağımlılığında bilgiyi öğretmenlere NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nden bu alanda çalışan Psikiyatri Uzmanı Dr. Serdar Nurmedov ve Uzm. Klnk. Psk. Aslı Başabak verdi.

Uzmanlar, bağımlı öğrencilere nasıl davranmaları gerektiği konusunda öğretmenlere bilgiler aktardı. Seminerler devam edecek.