3. Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nde son viraja girildi

Abone ol

google news logo
Giriş11 Nisan 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Dünyayı değiştirecek “genç” fikirlerin buluştuğu 3. Davranış Bilimleri Fikir Festivalinde son hafta. Üsküdar Üniversitesi’nin lise öğrencileri için “Hayatı Fark Et, Dünya Değişsin” başlığı altında değerlendirdiği fikirler, 15 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek festivalde yarışacak. Şimdiden heyecanlı bekleyiş içinde olan gençler, oyun, konser ve etkinliklerin yer alacağı festivalde renkli bir gün geçirecek. İki farklı kategori fen ve sağlık bilimleri ile sosyal bilimlerde dereceye giren ilk üç, ayrı ayrı ödüllendirilecek.

3. Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nde son viraja girildi

Üsküdar Üniversitesi, lise öğrencilerini üçüncü kez bir fikir festivalinde buluşturacak. Türkiye’nin tek fikir festivali olan Davranış Bilimleri Fikir Festivali, Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşiyor.

Yarışma ve festival heyecanı bir arada

15 Nisan 2016 Cuma günü Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi’nde yarışma heyecanı yaşayacak lise öğrencileri, renkli ve unutulmaz bir gün geçirecek.

“Hayatı Fark Et, Dünya Değişsin” başlığı altında hazırladıkları projeleri anlatacak öğrenciler, festival kapsamında gerçekleştirilen oyunlara katılacak, konserleri dinleyecek. Kazanan projeler günün sonunda yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Lise öğrencilerini bilime teşvik etmek ve onların fikirlerine sahip çıkmak amacıyla düzenlenen festivale gençler geliştirdikleri projeleriyle başvurabiliyor.

Kazanan proje ödül alacak

Festivalde başarılı bulunan projeleri önemli ödüller bekliyor.  Fen ve Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimler olmak üzere ayrı ayrı iki farklı kategoride 1’nci olan öğrenciye 6 bin TL, 2’nci ye 4 bin TL, 3’üncüye 2 bin TL., 4-14 arası sıralamaya giren projelere de 500 TL değerinde Başarılı Proje ödülü verilecek. Bunun yanında proje danışmanları da öğrencisinin kazandığı ödülün yarısı kadar ödül alacak.

Katılan her fikir çok değerli

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan “Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nin katılan tüm fikirlerin değerlendirildiği ve her fikrin önemsendiği bir formatı var. Bu nedenle benzerlerinden farklı olarak yarışma yerine fikirlerin sergilendiği bir konseptle planlandı. Katılan her fikir ülkemiz ve bizim için çok değerli. Davranış Bilimleri alanındaki eğitimiyle öne çıkan üniversite olarak bu festivali önemsiyoruz.” dedi.

Üsküdar Üniversitesi 3. Davranış Bilimleri Fikir Festivali, rehber öğretmenleri ve proje danışman öğretmenleri ile branş öğretmenlerinin rehberliğinde, lise 9- 10- 11- 12’nci sınıf öğrencilerinin her türlü bilimsel ve düşünsel üretimine açık olarak gerçekleşiyor.

 

Festivale ilişkin bilgi için:

https://www.dbfestivali.com/