34 yıllık haberci “Haber Etiği” ni anlattı…

Abone ol

google news logo
Giriş08 Mart 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

34 yıllık haberci “Haber Etiği” ni anlattı…Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu hafta konuğu 34 yıllık habercilik deneyimine sahip Gazeteci Atilla Güner’di. Güner, geleceğin habercilerine “Habercilik Etiği” ni anlattı.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi, Üniversite Kültürü dersleri kapsamında sahada bulunan önemli isimleri öğrencileriyle buluşturuyor. 

Nermin Tarhan Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğin konuğu bugüne kadar birçok basın kuruluşunda görev alan Gazeteci Atilla Güner’di.  Güner, iletişim öğrencilerine "Haber Etiği" ni anlattı.

Konuşmasında sık sık haberde dürüstlük vurgusu yapan Güner bir habercinin öncelikli olarak halkın doğru bilgi almasını sağlayan dürüst insan olması gerektiğini kaydetti.

Haber hazırlayan kişilerin derinliği öğrenip, tarafları dinleyen, önyargısız peşin hükümlü olmadan, abartmadan, küçümsemeden, sadece doğruya ulaşmak için ve hileli yollara başvurmadan" haberini hazırlaması gerektiğinin de altını çizdi.

34 yıllık haberci “Haber Etiği” ni anlattı… 2Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Güner’e konuşmasının sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Bozkurt “Hisseden Adam” heykeli takdim etti.