60 Dakika da Neuroscience Paneli

Abone ol

google news logo
Giriş24 Aralık 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

60 Dakika da Neuroscience Paneli

Üsküdar Üniversitesi’nde 60 dakikada Nutri Genetik panelinin ardından şimdi de 60 dakikada Neuroscience paneli gerçekleştirildi. 

Üsküdar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü etkinlikleri kapsamında Nermin Tarhan Konferans Salonunda “60 dakika da Neuroscience” paneli gerçekleşti.

Panele konuşmacı olarak Kültür Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Damla Arısan ile Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğr. Gör. Doç. Dr. Korkut Ulucan katıldı. 

Panel, Üsküdar Üniversitesi Rektör yardımcısı ve moleküler biyoloji ve genetik (İngilizce) bölüm başkanı Prof. Dr. Muhsin Konuk’un açılış konuşması ile başladı. 

Doç. Dr. Arısan, üniversitelerinde kurdukları C. Elegans laboratuvarından bahsederek nörolojik hastalıkların moleküler temellerinin anlaşılmasında model organizma olarak kullanılabileceğinden bahsetti. 

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ulucan ise Üniversitelerin işbirliklerinden ve beyin ödül mekanizması olarak serotonin- dopamin mekanizmasına değindi. 

Panel, katılımcıların sorularının cevaplanması ile son buldu.

60 Dakika da Neuroscience Paneli 2 60 Dakika da Neuroscience Paneli 3