Akademi camiasının Uluslararası prestijli dergisinden gurur verici teklif

Abone ol

google news logo
Giriş25 Ekim 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Akademi camiasının Uluslararası prestijli dergisinden gurur verici teklif Prof. Dr. Selahattin Gültekin’in kimya, biyoloji ve çevre bilimleri üzerine Taiwan’da uluslararası katılımlı kongrede sunduğu “ Biyolojik Sistemlerin Matematiksel Modellemesi” başlıklı bildirisi, kongrenin en iyi bildirilerinden seçildi. Bildiri için ise akademik camianın prestijli dergisi Journal’dan  makale olması yönünde teklifi geldi.

International Congress on Chemical, Biological and Enviromental Sciences ( ICCBES-2013) (Kimya, Biyoloji ve Çevre Bilimleri üzerine Uluslararası Kongre), Taipei-Taiwan’da 8-10 Ocak 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti.

Uluslararası katılımlı kongrede Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Gültekin de “Biyolojik Sistemlerin Matematiksel Modellenmesi” başlıklı bir bildiri sunmuştu.

Mühendislik bilimlerinin biyolojik sistemlere uygulanarak, biyolojik sistemlerin matematiksel modellenmelerinin başarılı bir şekilde yapılabilmesini hedefleyen bildiri kongrenin en iyilerinden seçildi.

Üsküdar Üniversitesi’nin desteklediği, klasik olarak mühendislikte matematiksel modellenmenin dışında, mühendisliğin biyolojik sistemlere uygulanmasında, mühendislik ile canlı sistemler arasında bir köprü oluşturması nedeniyle önem taşıyan çalışmaya dünyanın prestijli dergisi Journal’dan da makaleye dönüştürülmesi yönünde teklif geldi.

Bildiri şimdi makale olarak hazırlanıyor.