Almanya Fuarında Üsküdar Üniversitesi’ne yoğun ilgi

Abone ol

google news logo
Giriş15 Kasım 2013
Güncelleme10 Nisan 2023

Yaşadıkları ülkelerde üniversite okuma şansını kaçıran ve Türkiye’de eğitim almak isteyen Almanya’daki Türk öğrenciler, Berlin ve Köln’de düzenlenen Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarında buluştu. 3’ü devlet toplam 15 üniversitenin katıldığı fuarda Davranış Bilimleri ve Sağlığı alanının Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi Üsküdar Üniversitesi’ne öğrenci ve velilerin ilgisi yoğun oldu.

Almanya Fuarında Üsküdar Üniversitesi’ne yoğun ilgi

Almanya’da yaşayan Türk öğrenci ve velileri 9-10 Kasım’da Berlin ve Köln’de düzenlenen 2’inci Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı’na akın etti.

3’ü devlet olmak üzere toplam 15 üniversitenin katıldığı fuarı yaklaşık bin 500 civarında öğrenci ve veli ziyaret etti.

Almanya Fuarında Üsküdar Üniversitesi’ne yoğun ilgi 2

2 gün süren fuara Davranış Bilimleri ve Sağlığı alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi de katıldı. Üniversiteyi temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ile Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular öğrenci ve velilerle görüştü.

Almanya’da üniversite olarak memnuniyetle karşılandıklarını ifade eden Prof. Dr. Konuk, eğitim göremeyen öğrencilerin Türkiye’de çok okumak istediklerini dile getirdi.

Öğrencilerin kendilerine yoğun ilgi gösterdiğini de sözlerine ekleyen Konuk, Üsküdar’da okuma yolunun tüm öğrencilere açık olduğunu kaydetti.