Amanzholoy Doğu Kazakistan Devlet Üniversitesi ile işbirliği…

Abone ol

google news logo
Giriş08 Kasım 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0Amanzholoy Doğu Kazakistan Devlet Üniversitesi ile işbirliği…Amanzholoy Doğu Kazakistan Devlet Üniversitesi ile işbirliği… 2Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abulfez Süleymanov Amanzholov Doğu Kazakistan Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine Kazakistan’a gitti. Türkiye ile Kazakistan arasında mevcut akademik ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve iki ülke arasında bir köprü oluşturulması için işbirlikleri konuşuldu.

Üsküdar Üniversitesi uluslararası arenada üniversitelerle işbirliğini önemsiyor. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren üniversite şimdi de Kazakistan’da.Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abulfez Süleymanov Amanzholov Doğu Kazakistan Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine Kazakistan Cumhuriyeti Ust-Kamenogorsk şehrine ziyarette bulundu.

Bir hafta süren ziyarette Süleymanov, Sosyal Bilimler Enstitüsü Hukuk, Sosyoloji ve Tarih bölümü öğrencilerine Türkiye’nin Sosyal Yapısı, Türkiye’de Denetimli Serbestlik, Türk Dünyasının Toplumsal Dinamikleri konusunda sunumlar yaptı. Süleymanov, öğrencilerin Türkiye’nin toplumsal ve hukuki düzenine ilişkin de merak ettiği soruları cevapladı.

Aynı üniversitenin Psikoloji Kliniğini, Sosyal ve Hukuk Araştırmalar Merkezini de ziyaret eden Süleymanov, Üsküdar Üniversitesiyle Amanzholov Doğu Kazakistan Devlet Üniversitesi arasında ikili işbirliği olanaklarını da konuştu.

Üniversitenin rektör yardımcısı Prof. Dr. Anar Mirzagaliyeva, Ceza hukuku ve Ceza Muhakemesi Bölümü başkanı Prof. Dr. Kuat Rahimberdin ve diğer yetkililer Türkiye’yle Kazakistan arasında mevcut akademik ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve Üsküdar Üniversitesinin bu bağlamda bir köprü olması konusu ele alındı.
Amanzholoy Doğu Kazakistan Devlet Üniversitesi ile işbirliği… 3Amanzholoy Doğu Kazakistan Devlet Üniversitesi ile işbirliği… 4