Anatomi Dersinde Çığır Açan Teknoloji

Abone ol

google news logo
Giriş07 Ocak 2021
Güncelleme03 Temmuz 2023

Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi, COVID-19 pandemisi nedeniyle çevrimiçi eğitimde çığır açacak bir uygulamayı hayata geçirdi. Teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanılarak öğrencilerin hizmetine sunulan uygulamada, kadavra üzerinde anlatılan anatomi dersi, özel kameralı gözlük ile senkron (canlı) bir şekilde gerçekleşiyor.

0

Vuzix tarafından üretilen akıllı gözlük ile öğrenciler ders sırasındaki tüm uygulamaları hocalarının gözünden eş zamanlı olarak istedikleri yerden ekranları başında izleyebiliyorlar.

Akıllı gözlükle kadavra eğitimi gerçekleştiriliyor... 

Bilime ve teknolojiye yaptığı yatırımlarıyla fi-jital üniversite kavramını benimseyen Üsküdar Üniversitesi, COVID-19 pandemisine uygun uzaktan eğitim uygulamalarını, “akıllı gözlük ile anatomi dersleri”ni başlatarak bir adım öteye taşımış oldu.

Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Usta’nın senkron anatomi derslerinde kullandığı akıllı gözlük sayesinde öğrencilerin bir kısmı seyreltilmiş ortamda dersi hem birebir hem de dev ekrandan izlerken bir kısmı da HD kamera ile donatılmış gözlükle dersin tüm ayrıntılarını evindeki bilgisayarında Hocasının gözünden takip edebiliyor.

 

Video için: