Aşk Kadını Toparlar Erkeği Dağıtır

Abone ol

google news logo
Giriş14 Şubat 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi 14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı. Üniversitede “Kadın-Erkek İlişkileri” başlığında bir seminer düzenlendi. Ergen ve erişkin ilişkileri üzerine önemli çalışmaları bulunan Uzman Klinik Psikolog Orhan Gümüşel’in katılımıyla gerçekleştirilen seminerde Gümüşel, kadın erkek ilişkilerini tarihinden ele alarak günümüze kadar geldiği aşamaları anlattı. Gümüşel öğrencilere önemli bilgiler verdi.

Aşk Kadını Toparlar Erkeği Dağıtır

Toplumun önemli kabul ettiği günleri, o güne özel düzenlediği etkinliklerle daha da anlamlandıran Üsküdar Üniversitesi yeni bir etkinliği daha öğrencileriyle buluşturdu. 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Üsküdar Üniversitesi “Kadın-Erkek İlişkileri” başlıklı bir seminer düzenledi.

Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere çok sayıda öğrencinin yanında akademisyenler de katıldı.

İlginin yoğun olduğu programda semineri Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü, Uzm. Psk. Orhan Gümüşel verdi. Ergen, erişkin ilişkiler üzerine bugüne kadar sayısız çalışmaya imza atan Gümüşel, öğrenci ve hocalara kadın erkek ilişkilerinin püf noktalarına ilişkin çok önemli bilgiler verdi.

Aşk Kadını Toparlar Erkeği Dağıtır 2

Konuşmasına kadın erkek ilişkilerinin tarihinden başlayan Gümüşel, çiftlerin birbirlerinden beklentilerine, kadın erkek beyninin biyolojik farklılıkların ve ilişkilerde sorun çözme becerilerine kadar birbirinden dikkat çekici ayrıntılara konuşmasında yer verdi.

Kadın ve erkeğin ilk hikâyesinin aşk ile başladığını ifade eden, ilişkide güven duygusunun birlikteliğin temelini oluşturduğuna dikkat çeken Gümüşel, kadının organize erkeğin ise operasyon becerisine sahip olduğunu söyledi. Gümüşel aşkın kadını toparlayıp hayatını düzene sokarken erkeği tam aksine dağınık hale getirip, şaşırttığını kaydetti.

Taraflar ilişkilerinde;

- Zihin okumak

- Kendi doğrusuna sabitlenmek

- Kişiselleştirme

Yapmamaları gerektiğinin de altını çizen Gümüşel, ilişki yönetiminde kişilerin herkesi olduğu gibi kabul etmesinin önemli olduğunu söyledi. İlişkinin sağlıklı yürümesinde dürüstlüğün de önemini hatırlatan Gümüşel, aşkın hayatın ta kendisi olduğunu, erkek kadın paylaştıkça güzel, ayrıştıkça ise kötüye gideceğini vurguladı.