Bağımlılığın Genetiğini araştıran ABD’li Kurshy Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Abone ol

google news logo
Giriş07 Nisan 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Bağımlılığın Genetiğini araştıran ABD’li Kurshy Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.ABD’de AutoGenomics Şirketinin kurucusu Fareed Kurshy, yürütülen bağımlılık araştırmaları kapsamında Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nin bu alandaki çalışmalarını görmek ve Dünyadaki çalışmalar konusunda bilgi vermek üzere ziyarette bulundu.

Sağlık endüstrisinde 30 yıllık tecrübesi bulunan, 1999’dan buyana kurucusu olduğu AutoGenomics şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Fareed Kurshy Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Kureshy, Üniversite ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nin bağımlılık alanında yaptığı çalışmaları inceledi, laboratuvarları gezdi.

Türkiye’de yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Kureshy, bağımlılıkta klinikte uygulanan genetik testler, bağımlılığın genetiğine ilişkin dünyada yapılan çalışmalar konusunda da bilgi paylaşımında bulundu.

Bay Fareed  Kureshy, 1996’dan 1997’ye kadar Sequenom, Inc’in Başkanı ve CEO’su, 1992’den 1996’ya kadar da kimya, immunoassay ve DNA analizi alanlarındaki teknolojileri tasarlama, geliştirme, üretme ve pazarlamaya yönelik altyapısını geliştirdiği Behring Diagnositcs, Inc ve PB Diagnositcs Systems, Inc’in Başkanlığını yapmıştır. Bay Kureshy, 1976’dan 1987’ye kadar 12 yıl kadar Abbott Laboratories’de çeşitli yönetim görevlerinde bulunmuştur.

Southern Methodist Üniversitesi’nden MBA derecesi ile ödüllendirilmiştir.

Bağımlılığın Genetiğini araştıran ABD’li Kurshy Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti. 2