Batılıların mültecilere bakışını tel örgüler arkasında anlattılar!

Abone ol

google news logo
Giriş23 Mayıs 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Batılıların mültecilere bakışını tel örgüler arkasında anlattılar!Üsküdar Üniversitesi PAMER Araştırma Öğrenci Araştırma Grubu gerek düzenledikleri bilimsel toplantılar gerek ise açtıkları sergilerle dünyadaki, sömürgecilik, ayrımcılık, cinsiyetçilik, ötekileştirmeye karşı tepki gösteriyor. Bu kapsamda öğrenciler şimdi de batıların mültecilere bakışını konu alan bir fotoğraf sergisi açtı. ‘Sınırların ötesinde teller, duvarlar, hayaller ve hayat’ sergisinde mültecilerin yaşadıkları 40’a yakın fotoğraf sergileniyor.

Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkez (PAMER) inin Öğrenci Araştırma Grubu sömürgeciliğe, eşitsizliğe karşı ‘KÜFEDEKİLER’ sergisinden sonra şimdi de ‘Sınırların ötesinde teller, duvarlar, hayaller ve hayat’ sergisini öğrencilerle buluşturdu.

Batılıların mültecilere bakışını konu alan serginin açılışını Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptı. PAMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Merve Kavakçı İslam, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mithat Baydur’un da katıldığı sergiye öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi.

Tarhan öğrencilerle sergiyi gezdi, fotoğraflara ilişkin bilgi aldı.

Savaş bölgelerinde yaşananların, bu bölgelerde çocuk olmanın zorluklarının konu edindiği sergide fotoğraflar teller ardında sergilendi.

Yurtlarını terk etmek zorunda kalanların yaşadığı acılardan karelerin yer aldığı yaklaşık 40 fotoğraf Kuzey ve Çarşı Yerleşkelerde 30 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

Batılıların mültecilere bakışını tel örgüler arkasında anlattılar! 2Batılıların mültecilere bakışını tel örgüler arkasında anlattılar! 3