Belgesel Yapımcısı Cengiz Özkarabekir Belgesel Yapımını anlattı.

Abone ol

google news logo
Giriş28 Kasım 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Belgesel Yapımcısı Cengiz Özkarabekir Belgesel Yapımını anlattı.Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine yönelik her hafta düzenlenen Üniversite Kültürü dersleri kapsamında bu hafta İletişim Fakültesi’nin konuğu belgesel yapımcısı Cengiz Özkarabekir’di. Özkarabekir geleceğin iletişimcilerine belgesel yapımcılığına ilişkin önemli bilgiler verdi.

Üsküdar Üniversitesi Kuzey Yerleşkesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda Öğretim görevlisi Yaşar Gürsoy’un moderatörlüğünde bu hafta Belgesel yapımcılığı konusu vardı.

Yaptığı belgesellerden örnekleri öğrencilerle paylaşan Özkarabekir, hayvanlardan ziyade insanlar üzerinden belgesellerini yaptığını söyledi.

Metinli ve metinsiz olmak üzere iki çeşit belgesel hazırlama metodu olduğunu kaydeden Özkarabekir, her belgesel yapımcısının bakış açısının farklı olduğunu ve çalışma sonucunda tema aynı olsa bile ortaya çıkan işin farklı olabileceğini ifade etti.

Belgesel Yapımcısı Cengiz Özkarabekir Belgesel Yapımını anlattı. 2

Belgeselin içinde illaki tarihi bir belge olmasının şart olmadığının altını çizen Özkarabekir, yapılan belgeselin bir belge konumuna geçtiğini de hatırlattı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy’un da katıldığı programda Özkarabekir’e İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Bozkurt Hisseden Adam heykeli verdi.