Bilim üretip bilim adamı yetiştireceğiz

Abone ol

google news logo
Giriş01 Ekim 2012
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Türkiye’de olmayan bir modeli eğitime kazandırdıklarını vurgulayan Prof. Dr. Nevzat Tarhangeçmişten gelen birikimlerini öğrencilerinin hizmetine sunacaklarını söyledi. Bilim üretip, bilim adamı yetiştirmek için yola çıktıklarının altını çizen Tarhan öğrencilerini tamamen sahada yetiştireceklerini söyledi.

Bilim üretip bilim adamı yetiştireceğizDavranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, 1 Ekim itibariyle eğitim öğretime başlıyor. Öğrencilerini sabırsızlıkla beklediklerini ifade eden Kurucu Rektör Prof. Dr.Nevzat Tarhan CNNTÜRK’te katıldığı “Genç Üniversiteli” programında hedeflenen eğitime ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Psikiyatri alanında Dünya’nın 3’üncü JCI(Joint Commission International) akreditasyon belgeli Nöropsikiyatri Hastanesi NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’yle koordineli bir eğitim modelini öğrencilerine sunacaklarını ifade eden Rektör Tarhan, iyi tedavinin yanında üniversiteyle birlikte iyi bilim adamı yetiştirmenin, bilim üretmenin gayretinde olduklarını söyledi. Oluşturduğu ekiple kurup geride ülkemiz için iyi bilim adamları bırakmayı hedeflediklerini vurgulayan Tarhan, davranış bilimleri, psikoloji, genetik…vs. alanlarda yetkin insana ihtiyaç olduğunu söyledi.

Öğrencilerini teorik bilgiyle mezun etmeyeceklerini sözlerine ekleyen Tarhan, sahada yani hastane ve uygulama araştırma merkezlerinde öğrencilerini eğiteceklerini kaydetti. Tarhan 26 laboratuvarın da öğrenciler için büyük avantaj olduğunu dile getirdi.