Ceyda Tanc Dance gösterisi büyüledi

Abone ol

google news logo
Giriş24 Nisan 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Modern dansla Türk folklorunu birleştirerek koreografilerinde İngilizleri zeybeğin, halayın figürleriyle tanıştıran dansçı Ceyda Tanç, ekibiyle Üsküdar Üniversitesi’ndeydi. Anadolu folklorunun motifleri ve müziğini kullanarak Türk kültürünün zenginliğini sergiledikleri dansla anlatan gruba ilgi yoğundu.

Ceyda Tanc Dance gösterisi büyüledi

Üsküdar Üniversitesi Anadolu ve Türk kültürünün zenginliğini danslarıyla harmanlayarak Avrupa’ya tanıtan önemli ismi misafir etti.

Ceyda Tanc Dance dans grubu Üsküdar Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu.

Türk folk motiflerini kullanarak yeni dinamik ve modern bir dans geliştirmek amacıyla yola çıkan grubun üyelerinin tamamı yabancı.

Orijinal bir çağdaş dans akımı oluşturmak istediklerini ifade eden grubun kurucusu Ceyda Tanç, Anadolu folklorunun motifleri ve müziğini kullanarak, Anadolu ve Türk kültürünün zenginliğini tanıtmaya ve yaygınlaştırmayı hedeflediklerin söyledi.

Kareografisini kendi hazırladığı çağdaş danslarıyla, Türk kültürünü başarılı bir şekilde İngiltere’de tanıttıklarını ifade eden Tanç, bu misyonunu Avrupa’nın ve dünyanın diğer ülkelerine ulaştırmayı amaçladıklarını kaydetti.

Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen gösteriye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Öğrenciler grubun performansını ayakta alkışladı.

Gösteri sonrasında grup üyeleri öğrencilerin sorularını da cevapladı.