Cinsellik yalnız bedensel değil, duygusal ve düşünseldir de…

Abone ol

google news logo
Giriş23 Şubat 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesinin ilk Üniversite Kültürü Dersi gerçekleştirildi. Bu kapsamda Fakültenin konuğu Prof. A. Aktuğ Ertekin oldu.  Ertekin öğrencilere “ Gençlik ve Cinsellik” konusunda bilgiler verdi.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Kampüsü Emir Nebi Konferans Salonu’nda gerçekleşen derste Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Doç. Dr. A. Aktuğ Ertekin, öğrencilerle buluştu.

Ertekin, “Gençlik ve Cinsellik” kavramını anlattı.

Gençliğin insan yaşamının çocukluk ve yetişkinlik arasında kalan kısmı olduğunu belirten Ertekin, bu sürenin başlangıcı ve bitişinin her bireye göre değiştiğini söyledi. 

Cinsel gelişimin birçok faktörü olduğunu söyleyen Ertekin, bunların başında toplumsal, dinsel ve bireysel faktörlerin olduğunu kaydetti. Ertekin sözlerinin arasında sık sık cinsel sağlığın sadece bedensel sağlık olarak algılanmaması gerektiğinin de altını çizdi.

Ergenlik döneminde cinsellik en önemli konulardan birisidir diyen Ertekin, cinselliğin insan bütününü tamamlayan en önemli parçalardan birisi olduğunu ifade etti. Ertekin, bu noktada yapılması gereken en önemli şeyin ise gençleri eğitmek olduğunu vurguladı.

 Cinsellik yalnız bedensel değil, duygusal ve düşünseldir de… Cinsellik yalnız bedensel değil, duygusal ve düşünseldir de… 2