Çocuklar İstanbul’un Fethini Üsküdar Üniversitesi danışmanlığında öğreniyor

Abone ol

google news logo
Giriş19 Kasım 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi’nin danışmanlığında hazırlanan çocuk yayınlarının ikinci kitabı da okurla buluştu. “Emre İstanbul’un Fethinde Panorama 1453” ismiyle çıkan kitap, 5 bin baskıyla yoğun ilgi görüyor.

Çocuklar İstanbul’un Fethini Üsküdar Üniversitesi danışmanlığında öğreniyorÜsküdar Üniversitesi’nin akademik kadrosunun danışmanlığında ikinci çocuk kitabı da raflardaki yerini aldı.

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından yayınlanan çocuk ve gençlik kitaplarının psikolojik ve pedagojik danışmanlık görevini üstlenerek davranış sağlığı ve bilimlerindeki uzmanlığıyla yeni nesillere rehberlik ediyor.

Üsküdar Üniversitesi kitapları biçim ve içerik açısından inceleyerek, yayın öncesinde danışmanlık hizmetinde bulunuyor.

Çocuk yayınları kapsamında “Büyük İskendir’in Balıkları” ndan sonra ikinci kitap “Emre İstanbul’un Fethinde Panorama 1453” okuyucusuyla buluştu.

5 bin basılan ikinci kitaba da ilgi oldukça yoğun.

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi danışmanlığında hazırlanan kitabın danışma kurulunda İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Ömer Osmanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Nadire Gülçin Yıldız ile öğretim görevlisi Nilgün Güler bulunuyor.

9 yaş ve üstüne yönelik kitapla çocuklar İstanbul’un Fethini ve Fatih Sultan Mehmet’i her yönüyle tanıma fırsatı bulacak.