Cumhuriyet Tarihinin en genç milletvekili Üsküdarlı öğrencilerle buluştu

Abone ol

google news logo
Giriş26 Mart 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Cumhuriyet Tarihinin en genç milletvekili Üsküdarlı öğrencilerle buluştu2011 seçimlerinde 27 yaşında meclise girme hakkı kazanan Muhammet Bilal Macit, Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Cumhuriyet Tarihinin en genç milletvekili, öğrencilerle uzun uzun sohbet etti, merak edilen her soruya cevap verdi.

Üsküdar Üniversitesi Nokta Kulübü’nün daveti üzerine Milletvekili Muhammet Bilal Macit, Üsküdar Üniversitesi’nin konuğu oldu.

2011 yılında Türkiye’de yapılan Genel Seçimlerde AK Parti’den İstanbul milletvekili seçilerek meclise giren Muhammet Bilal Macit, Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.

Gençlik, yaşam ve Türkiye’nin gündemindeki konular gibi birçok alanda öğrencilerle sohbet eden Macit, milletvekili aday adaylığı döneminde genç olmasından dolayı yaşadığı zorlukları da öğrencilerle paylaştı.

Genç olmak büyük adam taklidi yapmak değil, klişe ve ezberleri bozmaktır diyen Muhammet Bilal Macit, gençliğin bedenselliğin yanında zihinsel olarak da esneklik demek olduğunu söyledi.

Siyaset sorumluluk almak, dertlenmek, söyleyecek bir şeylerin olması demektir diyen Macit, halkın gündemi, sorunu, problemi neyse siyasetin de o olduğunu kaydetti.

Cumhuriyet Tarihinin en genç milletvekili Üsküdarlı öğrencilerle buluştu 2

Taraf olmanın adil, hakkaniyetli olmak olduğunun altını çizen Macit, öğrencilerin merak ettiği her soruyu cevapladı.