Deney hayvanları kullanımı sertifikası eğitim programı 3. mezunlarını verdi

Abone ol

google news logo
Giriş03 Şubat 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
Deney hayvanları kullanımı sertifikası eğitim programı 3. mezunlarını verdi 

Büyük ilgi gören ve 90 kursiyerin katıldığı Üsküdar Üniversitesi Deney Hayvanları Kullanımı Sertifikası Eğitim Programının üçüncüsü, düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Başarı gösteren kursiyerler şimdi deney hayvanlarını kullanım konusunda bilgi ve tecrübe sahibi kişiler oldu.

Deney hayvanları kullanımı sertifikası eğitim programı 3. mezunlarını verdi 2Uzmanlar tarafından hazırlanan teorik ve pratik Deney Hayvanları Kullanımı Sertifikası Kurs Eğitim Programı, Türkiye'de bir ilke imza attı ve 5 saatlik görüntülü interaktif eğitimiyle fark oluşturdu.

İki hafta ve toplam 12 gün üzerinden düzenlenen sertifika eğitim programı sonunda kursiyerlere tüm Türkiye'de hatta Dünya'nın birçok ülkesinde geçerli olan bir sertifika verildi. Kursiyerler sertifikalarını Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emel Serdaroğlu Kaşıkçı ve Kurs Koordinatörü Veteriner Hekim Burcu Çevreli’nin elinden aldı.

Bu sertifikaya sahip olan kursiyerler deney hayvanlarını kullanım konusunda bilgi ve tecrübe sahibi kişiler olarak değerlendiriliyor.

Hedef nitelikli deneysel çalışma

Üsküdar Üniversitesi bünyesinde İstanbul’daki ilk ve tek Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPFUAM) tarafından düzenlenen bu sertifika eğitim programında temel amaç; katılımcılara kurs sonunda hayvanlar üzerinde deneysel çalışma yapabilmek için gerekli teorik ve pratik yeterli bilgiyi aktararak etik bilinç ile nitelikli deneysel çalışmalar yapabilecek bilgi ve beceriyi kazandırmak.

Deney hayvanları kullanımı sertifikası eğitim programı 3. mezunlarını verdi 3