Deneyimli spikerlerden diksiyon ve etkili konuşma eğitimi başlıyor!

Abone ol

google news logo
Giriş25 Nisan 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

TRT eski başspikeri Emin Baykırkık ve haber spikeri Seyhan Karaman, “Diksiyon ve etkili konuşma eğitimleri” nde yeni dönemi başlatıyor.

Deneyimli spikerlerden diksiyon ve etkili konuşma eğitimi başlıyor!TRT eski başspikeri, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Emin Baykırkık ve haber spikeri ve sunucu Seyhan Karaman tarafından Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi’nde yeni eğitim dönemi başlıyor. 

Eğitim, 1 Mayıs 2016 tarihinde başlayacak.  Prompter eğitiminin de olacağı program, iki ay boyunca Pazar günleri 10.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılacak.

Eğitim programı ile işleri gereği televizyon ve radyo programlarına sık sık konuk olan, mikrofon veya kamera karşısına geçen, konferans- seminer veren, sunum yapan kişilerin topluluk karşısında kaygılanmadan konuşabilmeleri hedefleniyor.

Program kapsamında İletişim (Sözsüz İletişim- Sözlü İletişim), Durak-Konuşma Hızı, Konuşma Organımıza Esneklik Kazandırma (Dil-Dudak-Çene Tembelliği), Tekerlemeler, Tonlama (Ses Bükümü), Harflerin Doğru Söylenişleri (Ünlü ve Ünsüzler), Türkçenin Standart Konuşma Kuralları (İstanbul Ağzı), Ses Nefes Denetimi, Doğru Nefes Alma Teknikleri (Diyafram), Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Ayrımlar, Vurgu Kuralları (Vurgu-Anlam İlişkisi), Sesin Etkili Kullanımı, Akıcı ve Anlaşılır Konuşma (Ulama), İyi Bir Konuşma Sesinin Özellikleri, Doğaçlama, Metin Değerlendirme Çalışmaları, Haber Okuma Çalışmaları, Kaynak Kitaplar, Beden Dili-Sessiz İletişim ve Röportaj Teknikleri, Redakte konuları işlenecek. Birçok kanaldan ünlü program sunucuları ve haber spikerleri de eğitime ilaveten konuk olarak deneyimlerini kursiyerlerle paylaşacak.

Ayrıntılı bilgi;

usem@uskudar.edu.tr

usem.uskudar.edu.tr

0216 400 22 22/dahili 4011-4021

ÜHA