Dijitale bağlı mı bağımlı mıyız?

Abone ol

google news logo
Giriş24 Nisan 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
Dijitale bağlı mı bağımlı mıyız?

Üsküdar Üniversitesi 4. Uluslararası İletişim Günleri, 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde Merkez Yerleşkede gerçekleştirilecek. Türkiye'de iletişim bilimin kurucu isimlerinden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar ile İngiltere’den Durham Üniversitesinden Dr. Gerald Moore’un katılacağı konferans bu yıl “dijital bağımlılık” başlığı altında düzenlenecek.  “Dijital bağımlılığı” davranış bilimleri ve iletişim boyutları ile tartışmaya açılacak. 

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan 4. Uluslararası İletişim Günleri, önemli isimlere ev sahipliği yapacak.
Açılışını Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yapacağı konferansta, “Dijital Medya Çağı ve Bağımlılık”, “Dijital Bağımlılığın Psikolojik Boyutu”, “Dijital Bağımlılığa Nörobilimsel Dokunuşlar”, “Dijital Bağlılık mı Bağımlılık mı” ve “Dijital Bağımlılık ve Etik” başlıklı oturumlar gerçekleşecek.

Türkiye ve İngiltere’den üniversitelerin iletişim fakültelerinin yanı sıra Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü ile NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nden katılımcılar konuşacak.    

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinin ev sahipliğinde düzenlenecek olan konferansta Prof. Dr. Korkmaz Alemdar, Durham Üniversitesinden (İngiltere) Dr. Gerald Moore, Prof. Dr. Sevil Atasoy, Prof. Dr. Süleyman İrvan, Prof. Dr. Sinan Canan, program yapımcısı ve gazeteci Pelin Çift,  Prof. Dr. Filiz Aydoğan, Doç. Dr. Burak Özçetin, Doç. Dr. Gülüm Şener, Doç. Dr. Gül Eryılmaz, Doç. Dr. Deniz Yengin, Doç. Dr. Zeynep Özarslan, Yrd. Doç. Dr. Alptekin Çetin, Yrd. Doç. Dr. Cemal Onur Noyan, Yrd. Doç.Dr. Ali Murat Kınık, Dr. Tacettin Ertuğrul, Dr. Aslı Telli Aydemir, Psikolog Zeynep Başabak Bhais ve Sercan Çaldak gibi akademisyen, medya profesyoneli ve uzman isimler bir araya gelecek.

Programda dijital iletişim teknolojileri ve medya mecralarının nasıl bir bağlılık ya da bağımlılık oluşturduğu ve bunun toplumsal etkileri davranış bilimleri, iletişim bilimleri ve nörobilimsel analizlerle tartışılacak.

Kitap İmza Saati

Programın ilk gününün bitiminde Prof. Dr. Sinan Canan ve Pelin Çift, Nermin Tarhan Konferans Salonu Fuaye alanında kitaplarını da imzalayacak.

Dans Gösterimi

Program kapsamında 27 Nisan Perşembe saat 18.00’de Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda İletişim Fakültesi öğrencilerinin organizasyonuyla muhteşem bir modern dans gösterimi gerçekleştirilecek.

Kısa Film Gösterimi

Program kapsamında 28 Nisan Cuma saat 14.30’da Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda Akbank tarafından, ödül almış kısa filmlerin gösterimi gerçekleştirilecek.

Ayrıntı için;

https://uskudar.edu.tr/afis/uluslararasi-iletisim-gunleri.jpg