Doç.Dr. Bulunmaz, Atina’daki kongrede iletişim eğitimini anlattı

Abone ol

google news logo
Giriş10 Haziran 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Doç.Dr. Bulunmaz, Atina’daki kongrede iletişim eğitimini anlattıÜsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü Öğretim üyesi Doç.Dr. Barış Bulunmaz, geçtiğimiz hafta Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen 2. Uluslararası Eğitim Kongresi’nde iletişim eğitimine ilişkin bir sunum yaptı.

Doç.Dr. Barış Bulunmaz,  04-07 Haziran 2015 tarihlerinde Educational Researches and Publications Associations (ERPA) tarafından Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen 2. Uluslararası Eğitim Kongresi’nde  “An Evaluation on the Analysis of Communication Faculties and Education System Compliance with New Communication Technologies in Turkey” başlıklı bir sunum yaptı.

Türkiye’de iletişim eğitimini başlangıcından itibaren değerlendiren Doç.Dr. Barış Bulunmaz, sunumunda özetle şu noktalara değindi:

“Zaman içinde her türlü yeniliğin sosyal hayatın içine entegre olması, insana dayalı uygulamaların artması ve iletişimin öneminin gerek bilimsel gerekse de sosyal hayatta belirgin bir şekilde ortaya çıkması ile birlikte, iletişim eğitimi de daha fazla kurumsallaşarak, günümüzdeki yapısına kavuşmuştur. Lisans ve lisansüstü eğitimde, birçok fakülte ve enstitü bünyesinde verilen iletişim eğitimi, özellikle internetin yaygınlaşması ve teknolojik altyapının daha geniş bir alana yayılması ile birlikte, yeni medya ve iletişim teknolojilerinin yarattığı değişime paralel olarak çok daha önemli hale gelmiştir. Bu durum karşısında da, İletişim Fakülteleri’nde verilen eğitimde kurumsal anlamda yapısal düzenlemeler gerçekleştirilerek, hem yeni ve uygulamaya yönelik bölümler ve programlar açılmıştır, hem de verilen eğitim ve öğretim faaliyetleri günümüz bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu hale getirilmeye çalışılmıştır.”