Doç.Dr. Merve Kavakçı’ya “Yılın Köşe Yazarı Ödülü”

Abone ol

google news logo
Giriş28 Ocak 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAMER) Müdürü Doç. Dr. Merve Kavakçı, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen 1. Anadolu Medya Ödül Töreni’nde “Yılın Köşe Yazarı” seçildi.

Doç.Dr. Merve Kavakçı’ya “Yılın Köşe Yazarı Ödülü”Rixos Otel’de Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen 1. Anadolu Medya Ödül Töreni’ne Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun yanı sıra çeşitli kanalların medya temsilcileri, gazeteciler ile sanat dünyasından isimler katıldı.

Törende Üsküdar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAMER) Müdürü Doç. Dr. Merve Kavakçı, Yılın Köşe Yazarı Ödülü’nü aldı.

Aynı zamanda Yeni Akit Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Doç. Dr. Merve Kavakçı İslam’a ödülünü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu verdi.

Bakan Ramazanoğlu, "Çok sevdiğim bir kardeşim, dava arkadaşım, gönül yoldaşımız birisi için ödül vermem konusunda teklif edildiğinde hiç düşünmeden 'peki' dedim. Çünkü ödül vereceğim kardeşim, Türkiye'de özgürlükler adına bayrak açmış ve kendisi sembol olmuş isimlerden birisidir. Ona ödül vermek benim için şereftir" diye konuştu.

Doç. Dr. Merve Kavakçı İslam da aldığı ödülün çok önemli olduğunu belirterek "22 senedir siyaset hayatındayım, o 22 senede çok şeyler değişti. Böyle bir ödülü böyle bir organizasyon vesilesiyle ülkemizin başı örtülü bir bakanından almaktan ayrıca gurur duyuyorum" diye konuştu.

Doç.Dr. Merve Kavakçı’ya “Yılın Köşe Yazarı Ödülü” 2Doç.Dr. Merve Kavakçı’ya “Yılın Köşe Yazarı Ödülü” 3