ECNS, ISFSI, ISBEM, ISNIP ve ISBET Konferansları 5-8 Eylül 2013'te!

Abone ol

google news logo
Giriş20 Şubat 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

ECNS, ISFSI, ISBEM, ISNIP ve ISBET Konferansları 5-8 Eylül 2013'te!Dünya çapında en iyi bilim adamları ve klinisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen ECNS, ISFSI, ISBEM, ISNIP ve ISBET Konferanslarının 10’uncusu bu yıl, İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılacak. Bir önceki konferansta NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi ve Üsküdar Üniversitesi 4 farklı kategoride bilimsel ödüllerin sponsorluğunu üstlenmiş, EEG ve Sinirbilim konusunda önemli çalışmaları bulunan, ABD’de bu konunun öncüsü kabul edilen Prof. Dr. Nash Butros’a ödülünü Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan vermişti.

Beyin görüntüleme alanında önemli bilimsel çalışmalar yürüten ve her yıl dünyanın farklı bölgelerinde düzenledikleri büyük kongrelerde önemli bilim adamlarını bir araya getiren ECNS, ISFSI, ISBEM, ISNIP ve ISBET Konferanslarının 10’uncusu 5-8 Eylül 2013 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilecek.

ECNS (Uluslararası EEG&Klinik Nörobilim Derneği), ISFSI (Uluslararası Fonksiyonel Kaynak Görüntüleme Derneği), ISBEM (Uluslararası Biyoelektromanyetizm Derneği), ISNIP (Uluslararası Psikiyatri Nörogörüntüleme Derneği) ve ISBET (Uluslararası Beyin Elektromanyetik Topografya Derneği)’nin müşterek katılımıyla gerçekleştirilecek konferanslarında klinik nörofizyolojideki en ileri araştırmalar ve yöntemler gündeme getirilecek. Biyolojik fonksiyonel aktiviteye dayalı olarak, görüntüleme teknikleri ve cihazlarındaki en yeni uygulamalar ele alınacak.

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin geçtiğimiz yıl yapılan kongrede 4 farklı kategoride bilimsel ödüllerin sponsorluğunu yapmış, EEG ve Sinirbilim konusunda önemli eserleri olan ve ABD’de bu alanın öncüsü Prof. Dr. Nash Butros’a ödülünü Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan vermişti.

Sinir bilim konusundaki son değişikliklerin, psikiyatride yeni tanı ve tedavi yöntemler ile beyin ölçümlerindeki gelişmelerin ele alınacağı 10’uncu konferanslara Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi bilimsel destek verecek.