Ergoterapi öğrencilerinden Renkli Ergoterapi Günü kutlaması…

Abone ol

google news logo
Giriş28 Ekim 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi bölümü öğrencileri “27 Ekim Dünya Ergoterapi” günü dolayısıyla Çarşı Yerleşkesi’nde güne özel etkinlik gerçekleştirdi. Öğrenciler müzikle, resimle rehabilitasyon çalışmalarında bulundu, düzenledikleri kermesle yardıma muhtaç ailelere yardım topladı.

Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi öğrencileri 27 Ekim Dünya Ergoterapi günü kapsamında anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Ergoterapi bölüm başkanı Prof. Dr. Ayşe Nur Tunalı koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler stantlar kurarak Ergoterapi’yi tanıttı.

Müzikle rehabilitasyon çalışmalarında bulunan öğrenciler resim yaptı, Braille alfabesi gibi stantlar ile uygulamalı etkinlikler düzenledi.

Öğrenciler geliri Yüksekova’da ihtiyaç sahibi ailelere gönderilmek üzere bir de kermes yaptı.

Öğrencilerin sergilediği şizofreni oyunu ile bir şizofreni hastasının neler hissettiği ve neler yaşadığı da bu oyunla yaşatılmaya çalışıldı.

Güne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Ayşe Nur Tunalı, ergoterapi nedir sorusuna açıklık getirmek istediklerini belirterek, bu alanın ülkemizde henüz yeni olduğunu kaydetti. Ergoterapi ile kişilerin yeniden yaşama uyumunun sağlanması, toplumun yeniden şekillenmesi ve birbirine entegre olma konusunda önemli olduğunu vurgulayan Tunalı, terapilerle, sanatsal faaliyetler ve mesleki rehabilitasyonlarla bu süreçleri tamamladıklarını söyledi.

Ergoterapi öğrencilerinden Renkli Ergoterapi Günü kutlaması…

Ergoterapi öğrencilerinden Renkli Ergoterapi Günü kutlaması… 2

Ergoterapi öğrencilerinden Renkli Ergoterapi Günü kutlaması… 3