"F Klavye ve İş Hayatındaki Yeri" konferansı yapıldı.

Abone ol

google news logo
Giriş17 Nisan 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi, üniversite kültürü dersleri kapsamında önemli bir konuyu ele aldı. “Dünyanın En İyi Klavyesi: F Klavye ve İş Hayatındaki Yeri” başlıklı bir konferans düzenlendi. Mucize Fe Klavye kitabının yazarı Erdoğan Mert, F klavyenin avantajlarını anlattı.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Üniversite Kültürü Dersi kapsamında "Dünyanın En İyi Klavyesi: F Klavye ve İş Hayatındaki Yeri" başlıklı bir konferans düzenledi.

Emirnebi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi, ‘Mucize Fe Klavye’ kitabının yazarı Erdoğan Mert konuşmacı olarak katıldı.

2009 yılından beri F Klavyenin ülkemizde yeniden kabul edilip yaygınlaşması için çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Mert, F Klavyenin kullanımındaki avantajlarını anlattı. F klavyenin insan zekâsını geliştirici etki yaptığını vurgulayana Mert, Türkçeyi korumak için F Klavyenin tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Mert, F Klavye kullanan kişilerin bilgisayar kullanımını gerektiren işleri yaparken karşılaştığı bel, sırt, boyun ağrılarına fazla maruz kalmayıp, göz sağlığını koruduğunu tespit ettiğini kaydetti.