Felsefenin işlevi masaya yatırılıyor…

Abone ol

google news logo
Giriş22 Ekim 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Felsefenin işlevi masaya yatırılıyor…

Felsefenin işlevi, İzmir’de yapılacak “ Felsefe Günleri” nde masaya yatırılıyor. Nörofelsefe ve mantık başlığı altında gerçekleştirilecek toplantıya Üsküdar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, Yrd. Doç. Dr. Meltem Narter ve Yrd. Doç. Dr. Ömer Osmanoğlu da katılacak.

Felsefenin işlevi 24-25 Ekim tarihleri arasında Urla/İzmir’de gerçekleştirilecek “Felsefe Günleri” adlı etkinlikte derinlemesine ele alınacak.

Binlerce yıllık geçmişi içerisinde her çağa özgü sorunları irdeleyerek var olmuş ve güncelliğini de hep sürdüren Felsefe, her yönüyle konuşulacak.

Urla’da yapılması planlanan ve daha sonra devam ettirilmesi düşünülen toplantılar “Nörofelsefe ve Mantık” başlığı altında gerçekleştirilecek. Nedeni ise sorunları insan odaklı ele alma isteği.

Atatürk Kültür Merkezinde Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Urla Belediyesi ve Urla kent konseyinin işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu “Felsefi Terapi” başlıklı sunum, Yrd. Doç. Meltem Narter “ Psikoloji ve Felsefe” , Yrd. Doç. Dr. Ömer Osmanoğlu ise  “Felsefe ve Hoşgörü”  başlıklı bildiri sunacaklar.