Geleceğin hemşireleri, 14. Ulusal Hemşirelik Kongresi'nde buluştu

Abone ol

google news logo
Giriş14 Mayıs 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Geleceğin hemşireleri, 14. Ulusal Hemşirelik Kongresi'nde buluştu22- 26 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen 14. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi, geleceğin hemşirelerini buluşturdu. Kongreye Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri Büşra Karayılan, Zişan Uzun, Melisa Öz ve Merve Tınaz da katıldı.

Kayseri Melikşah Üniversitesi’nde 85 üniversiteden yaklaşık bin 800 Hemşirelik Programı öğrencisi ve akademisyenin katılımıyla gerçekleştirilen ve üç gün süren etkinlikte “Profesyonellik” teması altında öğrencilerde bilimsel bakış açısı geliştirmeye yönelik mesleki gelişim kursları, konferans ve panelin yanı sıra 566 sözel-poster bildirinin yer aldığı kongre gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi Hemşirelik Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri Büşra Karayılan, Zişan Uzun, Melisa Öz ve Merve Tınaz, kongreye öğretim görevlilerinin danışmanlığında “Bir üniversitedeki öğrenci ve çalışanların tip 2 diyabet risk durumlarının belirlenmesi” ve “Üniversitede öğrenim gören kız öğrencilerin hijyenik alışkanlıklarının belirlenmesi” konulu araştırmaları ile katıldı.

Kongrede Zişan Uzun oturum başkanlığı yaparken; Büşra Karayılan flamalı geçiş töreninde üniversitenin flamasını taşıyarak Üsküdar Üniversitesi’ni başarıyla temsil etti.