Geleceğin Mühendisleri Üsküdar Üniversitesi’nde Buluştu

Abone ol

google news logo
Giriş14 Mayıs 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Geleceğin Mühendisleri Üsküdar Üniversitesi’nde BuluştuÜsküdar Üniversitesi II. Biyomühendislik ve Genetik Günleri, 9 – 10 Mayıs tarihlerinde Prizma Laboratuar Ürünleri sponsorluğunda düzenlendi. Bu yıl “Nöromühendislik” teması ile gerçekleşen Üsküdar Üniversitesi II. Biyomühendislik ve Genetik Günleri’nde geleceğin bilim insanı olmaya aday öğrenciler, mevcut projeler, yurt içi ve yurtdışında yürütülen çalışmalar, tanı ve tedavideki gelişmeler, yeni yazılımların psikiyatride kullanımı gibi konularda kendilerine bilgi ve deneyimlerini aktaracak bilim insanlarıyla bir araya geldi.

Türkiye’nin dört bir tarafından öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen etkinliğe;  Üsküdar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Selahattin Gültekin, Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Prof.Dr. Sevil Atasoy, Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ’ın yanı sıra Prof. Dr. Volkan Özgüz (Sabancı Ünv.), Yrd.Doç.Dr. Kenan Ateş (İstanbul Ünv.), Yrd. Doç. Dr. Arzu Çelik (Boğaziçi Ünv.) gibi konusunda uzman akademisyenler konuşmacı olarak yer aldı.

Geleceğin Mühendisleri Üsküdar Üniversitesi’nde Buluştu 2

İki gün devam eden sunumlarla, geleceğin meslekleri arasında gösterilen biyomühendislik ve genetik mühendisliğindeki son gelişmeler, beyin görüntüleme teknikleri, multidisipliner çalışmalar, nöromühendislik konuları ele alındı.