Gençlere Üsküdar Üniversitesi Rehber Olacak

Abone ol

google news logo
Giriş16 Ocak 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Gençlik ve Spor Bakanlığı, ülke genelinde gençlerin yaşadığı sorunların çözümü, beklenti ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Üsküdar Üniversitesi’yle protokol imzaladı. Çalışma ile gençlerin sorunlarının çok yönlü araştırılması, konu ile ilgili kısa, orta ve uzun vadeli projelerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Toplumsal sorunların çözümüne yönelik bugüne kadar önemli çalışmalarda bulunan Üsküdar Üniversitesi şimdi de gençlerin sorunları için çalışıyor.

Bu kapsamda Üsküdar Üniversitesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında bir protokol imzalandı. Bakanlık Konferans Salonunda gerçekleştirilen imzaya Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Dairesi Genel Müdürü Abdulkadir Mahmutoğlu katıldı.

5 yıl geçerli olacak olan ve 13 maddeden oluşan protokolle ülke genelinde gençlerin toplumdan ihtiyaç ve beklentilerin yönelik hizmetlerin üretilmesi için çalışmalar yapılması hedefleniyor.

Gençlerin topluma katkılarının etkinleştirme ve geleceğin Türkiye’sindeki yerlerini alabilmeleri adına projeler geliştirilmesinin amaçlandığı protokol ile şiddet ve suça yöneltecek konular da tespit edilerek bu konularda toplumsal duyarlılık artırılacak, önleyici, iyileştirici projeler geliştirilecek.

Gençlerin sorunlarının çok yönlü araştırılması, konu ile ilgili kısa, orta ve uzun vadeli projeler geliştirilmesi, sosyal politika üretenlere ve her türlü çözüm ihtiyacına yönelik bilimsel raporlar ve yazılı ve görsel yayınlar hazırlanması da protokol ile hedeflenenler arasında.

Eğitim Kültür ve Araştırma Dairesi Genel Müdürü Abdulkadir Mahmutoğlu, Üsküdar Üniversitesi akademik kadrosunun bakanlık çalışmalarına rehberlik etmesini istediklerini belirtti.