Hakkımızda

Abone ol

google news logo
Giriş09 Mayıs 2023

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA), Davranış Bilimleri, Sağlık ve Mühendislik alanlarında eğitim sunan, Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi yayımcılığı ile çalışmaların sürdüren bir haber ajansı oluşumudur.

Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı çatısı altında kadrolu personeliyle birlikte, İletişim Fakültesinde öğrenim gören onlarca gazeteci adayının da uygulama ve pratik yapma olanağı bulduğu ÜHA, anlık yazılı ve fotoğraflı haber üretimi sağlamaktadır. 

Üsküdar Üniversitesi akademik ve uzman kadrosunun yanında haber kaynakları arasında psikiyatri, psikoloji, nöroloji başta olmak üzere tüm branşlarda danışanlarına hizmet veren bir sağlık kuruluşu olan, Üsküdar Üniversitesi uygulama ve bilim ortağı NPİSTANBUL Hastanesi de bulunan ÜHA, üniversitenin gündemi dışında ülke ve dünya gündemine ilişkin de özel haber çalışmaları yürütmektedir.

Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif birçok habere konu çalışmanın yerinde takibini yaparak fotoğraflı şekilde haberleştirilmesini sağlamaktadır.

Haber; ‘Orada olmaktır’ ilkesiyle çalışmalarını yürüten ve “Basın Meslek İlkeleri”ne her zaman riayet eden ÜHA, habere konu olayları, 5 N 1K kuralına uygun bir biçimde doğru, objektif bir şekilde kamuoyuna duyurma misyonunu öz verili bir sürdürmektedir. Türkiye'de farklı yayıncılık ilkeleriyle yayın hayatına devam eden, gazete, Tv, internet sitelerini de kaynak gösterdiği ÜHA haberlerine mecralarında yer vermektedir.