Hala karar veremediyseniz Kariyer Testi’ni çözün!

Abone ol

google news logo
Giriş07 Temmuz 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Hala karar veremediyseniz Kariyer Testi’ni çözün!Üniversite tercihleri 6 Temmuz’da başlıyor. Hayatlarının en önemli kararını verecek gençlerin 14 Temmuz’a kadar istedikleri bölüm, şehir ve üniversiteyi tercih etmesi gerekiyor. Üsküdar Üniversitesi, meslek seçiminde kararsızlık yaşayan adaylara yönelik kariyer testi uygulaması yapıyor. Adaya kariyer testini çözerek hangi meslekte daha başarılı ve mutlu olabileceğini sunuyor. 

Kişinin yaşamında önemli dönemlerden biri olan üniversite ve bölüm seçimleri sağlıklı yapılmadığında kişi için telafisi mümkün olmayan kayıpları beraberinde getirebiliyor.

Bugünlerde kararı vermenin eşiğinde olan üniversite adayları, 6-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında seçimlerini yapacak. Üsküdar Üniversitesi, seçeceği meslek konusunda kararsız kalan gençlere kariyer testi imkânı sunuyor. 

“Holland Meslek Tercihi Puanlama Cetveli” olarak da bilinen Kariyer Testi, 90 sorudan oluşuyor. Adayların sorulara verdiği “hoşlanırım” ya da “hoşlanmam” yanıtı adayların kişilik tipini ortaya çıkarıyor.

“Gerçekçi”, “Araştırıcı”, “Artistik”, “Sosyal”, “Girişimci” ve “Geleneksel” olarak belirlenen tiplerin belirgin özelliklerinin öne çıktığı Kariyer Testi’nde bu tiplere uygun etkinlikler ve tipik meslekler anlatılıyor.

Kariyer Testi, seçeceği meslekle ilgili karar vermekte zorlanan adaylara ilgi duydukları alan konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Meslek seçiminde halen kararsızlık yaşayan gençler https://www.uskudar.edu.tr/tr/sayfa/214/kariyer-testi linkten Kariyer Testi’ne ulaşabilir.