Hazırlığı başarıyla tamamlayan 5 öğrenci yurt dışı eğitimi kazandı

Abone ol

google news logo
Giriş14 Temmuz 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi eğitim öğretimde bir yılı geride bırakırken hazırlık sınıfında başarı gösteren 5 öğrencisini İngiltere ve ABD’ye gönderiyor. Anlaşmalı farklı eğitim kurumlarına dil eğitimi için gitmeye hazırlanan öğrenciler burada 4 hafta kalacak.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, yabancı dil eğitimini önemsiyor.

Hazırlıkta öğrencilerine, yabancı hocalardan oluşan bir kadroyla dil eğitimi sunan Üsküdar Üniversitesi, hazırlık programı sonunda başarı gösteren öğrencilerini yurtdışındaki dil okullarına da gönderiyor.

Bu kapsamda ilk yıl hazırlık programında başarı gösteren;

Nur Simay Öngör - Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü

Betül Yardımcı - Psikoloji Bölümü

Tansu Göver - Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü

Sena Varol - Büyomühendislik Bölümü

Sabahat Beyza Kağan - Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü

İsimli öğrenciler İngiltere ve ABD’de bulunan dil okullarına gitmeye hazırlanıyor.

Giderlerin tamamının Üsküdar Üniversitesi tarafından karşılandığı dil eğitiminde öğrenciler bu ülkelerde 4 hafta kalacak.

Yurt dışı dil eğitimine ilişkin bilgi veren Üsküdar Üniversitesi Yabancı Diller Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ümit Söylemez, ödüllendirmeyle rekabet ortamı oluşturarak öğrencilerin daha fazla çalışmalarını ve öğrenmelerini amaçladıklarını, bunun da öğrencilere çok fayda sağladığını söyledi.

Yurtdışında dil eğitimi hakkı kazanan 3 öğrencinin hazırlığa sıfırdan başladığını ve ciddi başarı elde ettiklerini ifade eden Söylemez, öğrencilerin yurt dışında 4 hafta kalacaklarını belirtti. Eğitim kapsamında öğrencilerin öğlene kadar olan dilimi öğretmenleriyle, öğleden sonra sosyal ve kültürel aktivitelerle değerlendireceğini kaydeden Söylemez akşamki serbest zamanda ise görmek istedikleri yerleri öğrencilerin gezebileceklerini kaydetti.

Söylemez yeni eğitim öğretim yılında da hazırlık programında başarı gösteren en az 15 öğrenciye ESLİ’nin ABD’deki kampüsünde eğitim fırsatı sunacaklarını söyledi.