Hollanda zihin merkeziyle bilimsel işbirliği…

Abone ol

google news logo
Giriş18 Nisan 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Sağlık ve eğitimde multidisipliner anlayışı benimseyen Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri İstanbul Hastanesi. Avrupa ülkelerinin de dikkatini çekiyor. Zihin Sağlığında Hollanda’da hizmet veren ve ülke genelinde 180 kliniği bulunan PARNASSİA Sağlık Merkezi, bilimsel ve uygulama alanlarında işbirliği için Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’ni ziyaret etti.

Hollanda zihin merkeziyle bilimsel işbirliği…
NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi, üstün kalite standartlarında tanı ve tedavi hizmeti verdiğini geçtiğimiz aylarda aldığı JCI (Joint Commission International) akreditasyonuyla bir kez daha kanıtlarken, Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise 3’üncü JCI akreditasyon belgeli nöropsikiyatri hastanesi olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyor.

Tanı, tedavi ve hasta güvenliğinde çıtayı hep üst seviyede tutan hastanenin bu çalışmalarını Avrupa ülkeleri de yakından takip ediyor.

Hollanda’da zihin sağlığında önemli çalışmaları bulunan ve Hollanda genelinde 180 kliniği bulunan PARNASSİA Sağlık Merkezi yöneticileri NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’ni ziyaret etti.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile görüşen heyet hastaneyi gezerek çalışmalar ve işleyiş hakkında bilgi aldı.  

Bilimsel ve uygulama alanlarında ortak projelerin konuşulduğu ziyaretten heyet memnun ayrıldı.