Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası Üsküdar Üniversitesi’nde sahnelendi.

Abone ol

google news logo
Giriş28 Nisan 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Osman Nuri Topbaş’ın “Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası” isimli eserinden tiyatroya uyarlanan oyun, Tiyatro Külliyen tarafından Üsküdar Üniversitesi’nde sahnelendi. Öğrenci Konseyi’nin organize ettiği etkinlikte oyun hem eğlendirdi hem de düşündürdü.

Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda sahnelenen oyun soğuk bir kış gününde geçiyor. Üsküdar’da, yolu Hüdayi dergâhına düşen iki sarhoş; Ahmet Kemal ve Mehmet Kemal’i konu alıyor. Karınlarını doyurmak için geldikleri dergâhta manevi bir ziyafetle karşılaşan Kemaller, yeni bir hayatı tanımaya başlıyor. Ne var ki ön yargılar ve çekinceler, yılların verdiği alışkanlıklar ve bilgisizlik ile birleşince, yaşadıkları büyük değişim de komik olaylara sahne oluyor.

Osman Nuri Topbaş’ın “Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası” isimli eserinden tiyatroya uyarlanan oyun, Tiyatro Külliyen sanatçılarının performansıyla birleşince tiyatro severler oldukça eğlenceli anlar yaşadı. Oyun eğlenceli olduğu kadar da düşündürücüydü. 

Yönetmenliğini Osman Doğan’ın yaptığı komedi 90 dakika sürdü.

Oyunu soluksuz seyreden katılımcılar oyun sonunda gösteriyi ayakta alkışladı.

Konsey Başkanı Ebubekir Çalı oyunun yönetmeni Osman Doğan’a Üsküdar Üniversitesi’nin simgesi olan “Hisseden Adam” heykelciliği takdim etti.

Tiyatro gösteresinden toplanan gelir Kütüphane Projesine ve Arakan Sağlık Taraması Projesine aktarıldı.

ÜHA

Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası Üsküdar Üniversitesi’nde sahnelendi.Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası Üsküdar Üniversitesi’nde sahnelendi. 2Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası Üsküdar Üniversitesi’nde sahnelendi. 3