İHH Genel Başkanı Yıldırım “Yetimlere Dünyamızda Yer Açın” söyleşisine katıldı

Abone ol

google news logo
Giriş08 Mayıs 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi Sosyal Dayanışma Kulübünün düzenlediği “ Yetimlere Dünyamızda Yer Açın” programına konuşmacı olarak katıldı. Dünyanın farklı coğrafyalarında doğal afetler sonrası ortaya çıkan krizlerde yardım ettiklerini ifade eden Yıldırım, dünyada kayıtlı 200 milyon, bir o kadar da kayda geçmeyen yetim olduğunu söyledi.

İHH Genel Başkanı Yıldırım “Yetimlere Dünyamızda Yer Açın” söyleşisine katıldı

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Dayanışma Kulübü “ Yetimlere Dünyamızda Yer Açın “ başlıklı söyleşi gerçekleştirdi. Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşiye İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım konuşmacı olarak katıldı.

Yetimler konusunda toplumda farkındalık oluşturmak ve insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma olgusuna dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen söyleşide Yıldırım çalışmalarından bahsetti.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu 150’ye yakın ülkede kurban dağıtımları, katarakt ameliyatları, yetim çalışmaları, su kuyuları gibi insani yardımlarına devam ettiklerini ifade eden Yıldırım dünyada 200 milyon kayıtlı yetimin olduğunu söyledi. Yıldırım bir o kadar da kayıt dışı yetimin bulunduğunu kaydetti.

Egemen güçlerin Orta Afrika’da yer altı kaynaklarıyla ilgilenip yer üstündeki düşkün insanları önemsemediklerini dile getiren Yıldırım, yardım konusunda duyarlı olunması gerektiğini vurguladı.