Türkiye’nin ilk Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Üsküdar Üniversitesi’nde kuruldu

Abone ol

google news logo
Giriş02 Ocak 2013
Güncelleme19 Mart 2023
Türkiye’nin ilk Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Üsküdar Üniversitesi’nde kuruldu

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, katıldığı iftar programında Türkiye’de ilk Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’nün Üsküdar Üniversitesi bünyesinde kurulduğunu söyledi.Türkiye’nin ilk Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Üsküdar Üniversitesi’nde kuruldu

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Kerim Vakfı ile TÜRKKAD Vakfı’nın Adile Sultan Sarayı’nda düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Yemeğe İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, Kerim Vakfı Başkanı Cemalnur Sargut, TÜKKAD Vakfı Başkanı Emine Bağlı ile çok sayıda vakıf üye ve gönüllüler katıldı.

Kerim Vakfı tanıtım filminin gösterimiyle başlayan programda, konuşma yapan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türkiye’de ilk kez Üsküdar Üniversitesi bünyesinde Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü kurulduğu müjdesini verdi.

Kerim Vakfı Başkanı Cemalnur Sargut ise enstitünün mimarının Gül Mutlu olduğunu söyleyerek şunları söyledi.Türkiye’nin ilk Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Üsküdar Üniversitesi’nde kuruldu 2

 “Gül Hanım’ın düzenlediği bir toplantıda Nevzat Hocaya, ahlaki konularda gençlere nasıl yardımcı olacağız bir tasavvuf enstitüsü kursak dedim. ‘Buyurun bizde kurun.’ Dediler. Ve öyle atılan yani bundan bir sene önce tam bu zamanlarda atılan bir tohum. Bugün Allah’ın büyük lütfuyla; gerçekten YÖK Başkanından, Mili Eğitim Bakanına kadar büyük bir gayretle çalışarak sonuç verdi. Çok şükür benim de artık yapmak istediğim her şeyi yaptım dediğim bir ana geldik. Allah’ımın bana büyük bir lütfudur. Şunu gördüm bir kere daha hiçbir kimsenin elinde bir güç ve kudret yok. Ancak Allah isterse gerçekleşir. Hocam da çok güzel söylediler ‘ vakti gelmiş.’ Mevsimi ve vakti gelmiş. Şimdi insanlık âlemi bir devrim yaşayacak.” Dedi.

İftar yemeği, TRT Solisti Nusret Yılmaz’ın seslendirdiği Türk Sanat Müziği ile sona erdi.