İletişim Dekanları Toplandı

Abone ol

google news logo
Giriş17 Haziran 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

İletişim Fakültesi Dekanları toplantısının 23’üncüsü Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör de katıldı.

İletişim Fakültesi Dekanları (İLDEK) Toplantısının 23’üncüsü 11-12 Haziran tarihlerinde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda iletişim eğitiminin geliştirilmesine ilişkin görüş alış verişinde bulunuldu. YÖK, medya ve iletişimle ilişkili yetkili kurum ve kuruluşların da paydaşlığında çeşitli çalışmalar gerçekleştirildi.

Türkiye’deki iletişim fakültelerinin dekanlarının, çeşitli medya kuruluşlarında görev yapan medya profesyonellerinin ve Radyo Televizyon Üst Kurulundan üst düzey yetkililerin de hazır bulunduğu toplantıda iletişim fakültelerinde “Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi” (ÖYP) kapsamında araştırma görevlisi statüsüyle lisansüstü eğitimi gören öğretim elemanlarının sorunları tartışıldı.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör’ün de katıldığı toplantının bir diğer gündemi ise sarı basın kartıydı. Güngör toplantıya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu.

“İletişim Fakültelerinde yönetici düzeyinde görev yapmakta olan öğretim üyelerine verilmekte olan sarı basın kartının kapsamının genişletilmesi gereği vurgulanarak bu konuda Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü düzeyinde gerekli girişimlerin başlatılması kararı alındı. Toplantının önemli bir diğer gündem konusu İLAD’ın öncülüğünde masaya yatırılan akreditasyon konusuydu. İletişim Fakültelerindeki bölümlerin akreditasyonunda yetkili organ olma hazırlığı içerisinde bulunan İLAD bundan böyle bu yöndeki çalışmalarını ve YÖK düzeyinde başlatmayı planladığı girişimlerini İLDEK’in de desteği ve paydaşlığında sürdürecek.”

23’üncü iletişim fakültesi dekanlar toplantısı, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş tarafından verilen resepsiyonla sona erdi.

İletişim Dekanları Toplandı