İletişimciler Türkiye’de Sosyal Medyanın Gelişimini Konuştu

Abone ol

google news logo
Giriş05 Mayıs 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

İletişimciler Türkiye’de Sosyal Medyanın Gelişimini KonuştuÜsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi sosyal medya alanındaki çalışmalarıyla bilinen Deniz Umut Dereli’yi öğrencileriyle buluşturdu. Dereli, Türkiye’de sosyal medya uzmanı profesyonellerine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi, sahadan isimleri öğrencileriyle buluşturmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda Türkiye’de sosyal medya alanındaki çalışmalarıyla bilinen Deniz Umut Dereli, İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

“Türkiye’de Sosyal Medyanın Gelişimi” konusunda öğrencilere bilgi veren Dereli,  günümüzde sosyal medyanın önemine dikkat çekerek kurumların karakterleri olduğunu, sosyal medya ile etkileşimi kurumların ihmal etmemesi gerektiğini söyledi.

İletişimciler Türkiye’de Sosyal Medyanın Gelişimini Konuştu 2Firmaların sosyal medya ile yeni tanıştığını belirten Dereli, firmaların ne yapacağını da bilmediğini kaydetti.  Bu planlamaları günümüzde daha çok ajansların yönettiğini belirten Dereli, ajanlarda birçok hatanın meydana geldiğini sözlerine ekledi.

Öğrencilerin sosyal medyaya ilişkin sorularını da cevaplayan Dereli, günümüzde sosyal medya profesyonellerine ihtiyaç olduğunu vurguladı.