İlk tercihini Üsküdar Üniversitesi yap bursun % 75 olsun

Abone ol

google news logo
Giriş29 Eylül 2012
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi bir ilke daha imza atarak ek kontenjan tercihlerinde Üsküdar Üniversitesi’ni ilk tercihe yazan öğrencileri %75’e kadar burs imkanı sunuyor.

İlk tercihlerde bir yere yerleşemeyen öğrenciler 27 Eylül-01 Ekim 2012 tarihlerin gerçekleştirecekleri ek kontenjan tercihleriyle üniversiteli olma şansını yakalayabilecekler.

Davranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi Üsküdar Üniversitesi öğrenciler bu imkânı sunuyor.

2012-2013 eğitim öğretim yılı için son şans olarak görülen ek kontenjan dönemi adaylar için çok önemli. Üsküdar Üniversitesi uzmanları doğru ve akıllı tercihin önemine vurgu yaparken, burs zenginliğiyle de öğrencilerine ayrıcalıklar sunuyor. 

Öğrencilerine 4 farklı kategoride 14 farklı alanda burs imkanı sunan Üsküdar Üniversitesi çıtayı yükseltti. Üsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanı Ece Tözeniş ek kontenjan döneminde; felsefe bölümünün ücretli kısmını ilk tercihte yazıp yerleşen öğrencilere %75, ikinci tercihte ise %50 indirim imkanı sunacaklarını söyledi.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ücretli programlarını ilk tercihte yazıp yerleşen öğrencilere %50, ikinci tercihe %40, üçüncü tercihe %30 tercih indirimi yapacaklarını vurgulayan Tözeniş, ilgili bölümlerin mülakatlarına katılan tüm adaylar için ise %75'e varan burs olanağı sunacaklarını kaydetti.