İlk yılında Yale Üniversitesi’nin kapısını açtı

Abone ol

google news logo
Giriş12 Kasım 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Nazlı Serin, dünyanın en köklü ve saygın üniversitelerinden biri olan ABD Yale University’e kabul edildi. Daha ilk yılında üstün başarı gösteren Nazlı Serin sömestrde Yale’de yürütülen laboratuvar çalışmaları ve projelerine katılacak.

İlk yılında Yale Üniversitesi’nin kapısını açtı

Davranış Bilimleri ve Sağlığı alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, başarılı öğrencileriyle dünyanın saygın üniversitesi olma yolunda ilerliyor.

Teknolojik ve tam donanımlı laboratuvarlarıyla öğrencilerine bilimsel ortamda araştırma ve projelerde bulunma imkânı sunan üniversite, başarı gösteren öğrencileriyle de yurt dışına açılıyor.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Nazlı Serin başvuruda bulunduğu ABD Yale University tarafından başvurusu kabul edildi.

Amerika’da 1701 yılında kurulmuş dünyanın en köklü ve başarılı okullarından biri olan üniversite dünyada önemli mevkilerde bulunan, söz sahibi kişileri yetiştiren üniversite olarak da biliniyor.

Çok istediği Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünde severek eğitim aldığını, ileriye dönük önemli akademik çalışmalarda bulunmak istediğini ifade eden Nazlı Serin, sömestr ve yaz tatilinde olmak üzere 2 ayını geçireceği Yale University’ in heyecanını şimdiden yaşıyor.

Üsküdar Üniversitesi’nden hocaları tarafından ciddi desteklendiğini de belirten Serin, genelde 4’üncü sınıfta gidilebilen ve herkesin kabul edilmediği üniversiteye daha ilk yılda gidiyor olmanın kendini çok gururlandırdığını söyledi.

Serin, ABD’de Üsküdar Üniversitesi’ni en iyi şekilde temsil edeceğini ifade etti.

Serin’in başarısının kendilerini çok gururlandırdığını ifade eden Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Moleküler Biyoloji ve Genetik İngilizce Bölümü Başkanı Prof. Dr. Muhsin Konuk, eğitimde uluslararası standartları gözetlediklerini, her bir öğrencilerini ise bu hassasiyetle yetiştirdiklerini sözlerine ekledi. Uluslararası öğrencilere üniversite olarak kapı açtıklarını kaydeden Konuk, Almanya’dan staj için bir öğrencinin kendilerine başvurduğunu, Saray Bosna’dan bir öğrenciye de geçen dönemde staj imkânı tanıdıklarını belirtti.