İran Tarbiat Modares Üniversitesi’nden Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaret

Abone ol

google news logo
Giriş26 Şubat 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

İran Tarbiat Modares Üniversitesi’nden Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaretİran’da bulunan Tarbiat Modares Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Manochehr Riahi, Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Muhsin Konuk’u ziyaret eden Dr. Manochehr Riahi, iki üniversite arasında ortak akademik çalışmalar yapılmasının yararlı olacağını söyledi.

İyi niyet mektubu ile gelen Dr. Manochehr Riahi, Üsküdar Üniversitesi ile Tarbiat  Modares Üniversitesi arasında kardeş üniversite için gerekli işlemleri başlatmak istediklerini belirterek ortak diploma ve sertifika programlarıyla birlikte ortak projeler üzerinde çalışabileceklerini iletti.

Dr. Riahi, öğrenci ve akademik personel değişimi ile İran ve Türkiye gibi geçmişi uzun yıllara dayanan dostluk, kardeşlik ve kültürel yakınlaşmanın yanı sıra bilimsel işbirlik ve yakınlaşmanın iki ülke gençlerine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Prof.Dr. Muhsin Konuk da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek iki üniversite arasındaki işbirliğin büyük yararlar sağlayacağını bildirdi.