İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı

Abone ol

google news logo
Giriş30 Ocak 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
0İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı

10 gün önce terör saldırılarını proteste etmek ve farkındalık oluşturmak için Üsküdar Üniversitesinden Ankara’ya yola çıkan Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencimiz İsa Kör, "TERÖRE HAYIR" yürüyüşünü tamamladı. Gazi Meclis’te çiçeklerle Genel Sekreter tarafından karşılanan Kör’ü kalabalık bir basın ordusu takip etti. 

İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı 2Ağustos 2016’da çevre dostu ulaşım aracı bisikletin günlük hayatta kullanımının teşvik edilmesine katkıda bulunmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla, İstanbul’dan Fethiye’ye bin 200 km yolu 5 günde giden üniversite öğrencisi İsa Kör, şimdi de terörü protesto için yolla çıktı.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık  Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencisi İsa Kör, 21 Ocak Cumartesi sabahı İstanbul Altunizade’de bulunan Üsküdar Üniversitesinin Merkez Yerleşkesinden çıktığı Ankara yürüyüşünü tamamladı.

Günde 12-13 saat yürüyüşle 10 gün boyunca yürüyen İsa Kör Gazi Meclis’e vardı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Kör’ü Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet ve kalabalık bir basın ordusu karşıladı.

“Teröre Hayır” yürüyüşü için Kör’e çiçek, plaket takdim eden Kücet, sadece Cumhurbaşkanının giriş yaptığı şeref kapısından Kör’ü içeri alarak 15 Temmuz gecesi bombalanan Gazi Meclisi gezdirdi.


Bütün gençlere bu davranışı ile örnek olmuştur.

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet ise Kör'e Meclis teşkilatı adına hoşgeldin dileklerini iletti. Kücet, TBMM'nin; bütün partilerin ortak kararı ile terörü lanetlediğini ve kınadığını anımsatarak, "Bu gencimizin yapmış olduğu demokratik bir eylemdir. Kendisi, Türkiye'deki bütün gençlere bu eylemi ile örnek olmuştur." dedi.

Kör, daha sonra FETÖ'nün darbe girişiminde Meclisin hasar gören yerlerini gezdi.

Basın mensuplarının yoğun ilgisi ile karşılanan, basının sorularını da yanıtlayan Kör, kendisine takdim edilen çiçekleri tüm şehitler adına Gazi Meclis’e bıraktı.

Yaşanan terör olaylarına dikkat çekmek ve yürüyüşle toplumda teröre karşı farkındalık oluşturmak amacıyla yola çıktığını ifade eden Kör şu değerlendirmelerde bulundu:İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı 3

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Yüce Türk Milletine,Anaları, babaları evlatsız, çocukları yetim, kardeşleri, eşleri eksik bırakan ve bir ulusu acılar içinde yasa boğan terörü lanetliyorum. Ben bir üniversite öğrencisiyim. Yaşanan bunca acıyı, yitirdiğimiz canları unutmayacağız, unutturmayacağız.

Üsküdar Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın bizlere öğrettiği “iyi bir bilim insanı olmak kadar iyi bir insan olmak da önemlidir” sözünü kendime örnek aldım.

Vatanı için, bizler için, bu ulus için canlarını feda eden şehitlerimizin anısını her daim yaşatmak adına şahsım olarak elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. İstanbul’dan buraya 10 gün süren yürüyüşümde attığım her adımda bu andı içtim.

Mesleğimi icra etmenin yanı sıra topluma fayda sağlayacak her türlü çalışmanın içinde yer alarak yaşıtlarıma örnek olmayı, topluma farkındalık sağlamayı amaçlıyorum.

İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı 4

Teröre inat; eğitim, sanat, bilim, diyorum.Teröre inat; aile, vatan, ulus, arkadaşlık, kardeşlik, dostluk, barış diyorum.

Ben bugün burada tek bir öğrenciyim belki ama biliyorum ki benim gibi atan bir değil, bin değil, milyonlarca yürek var… Biliyorum ki nice öğrenciler, nice kardeşler, eşler, analar, babalar bu ulus için aynı acıyı ve aynı cesur yüreği taşıyor.

Ben bir öğrenciyim, geleceğe umutla bakıyorum. Güzel ülkemin tüm başarıları, tüm iyilikleri hakettiğini biliyorum. Ülkeme faydalı olmak için okuyorum, meslek sahibi oluyorum, topluma faydalı olacak her türlü çalışmanın içinde yer almaya çalışıyorum.

Bir öğrenci olarak vatanına milletine hayırlı bir insan olmaya çalışıyorum.

Teröre inat iyi bir arkadaş, dost, evlat, kardeş olmaya çalışıyorum.

Ben bir öğrenciyim… Hayal ediyorum… Şiddetin, ayrımcılığın, kavganın, ölümün, acının olmadığı, barışın, başarının, kardeşliğin, dostluğun, bilimin, sanatın, sporun olduğu, bizi biz yapan toplumsal değerlerimizin yaşatıldığı bir Türkiye hayal ediyorum.

Birey olarak ülkeme, milletime, aileme karşı bana düşen sorumlulukların farkındayım ve bu sorumlulukları yerine getirmek, örnek olmak için üzerime düşen görevleri yapıyorum.

Buradan başta değerli yöneticilerimiz olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışanlarını, arkadaşlarımı ve herkesi üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye davet ediyorum.

Bizler varoldukça bu ülkeyi kimse bölemeyecek. Vatanı uğruna canlarını feda edecek nice Fethi Sekin’ler, Ömer Halisdemirler varken, kardeşlik, dostluk, barış için çarpan yürekler varken bu ülkeye kimse zarar veremeyecek.

Umutluyum, benim gibi milyonlarca sorumluluk sahibi birey varken, bu karanlık günler geride kalacak ve bizler huzur içinde yaşayacağız.

İstanbul’dan Ankara’ya olan on günlük yürüyüşümde bana destek olan Üsküdar Üniversitesi ve TBMM İdari Amirliği yetkililerine şükranlarımı sunarken, buradan tüm şehitlerimiz için Allahtan Rahmet, şehit ailelerine ve tüm milletimize tekrar başsağlığı diliyorum.”

İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı 5