İyi yöneticiliğin sırrı: Egosu küçük kalbi büyük olmak

Abone ol

google news logo
Giriş08 Aralık 2017
Güncelleme29 Aralık 2021
İyi yöneticiliğin sırrı: Egosu küçük kalbi büyük olmakİyi yöneticiliğin sırrı: Egosu küçük kalbi büyük olmak

İyi yöneticiliğin sırrı: Egosu küçük kalbi büyük olmak 2Prof. Dr. Nevzat Tarhan, katıldığı bir panelde önemli açıklamalar yaptı. Tarhan, 'Egosu küçük, kalbi büyük liderler ruh sağlığına uygun yönetiyor!' dedi.Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’ne katıldı. Üsküdar Üniversitesinden de katılımcıların olduğu oturma başkanlık yapan Tarhan, egosu küçük, kalbi büyük liderlerin iş yerini daha ruh sağlığına uygun yönetebildiklerini söyledi.

Konuşmasına “Ülkemizde henüz yeni olan iş sağlığı ve güvenliği alanında ciddi bir tecrübe aktarımına, yeni deneyimlerin konuşulmasına ve tartışılmasına ihtiyaç var” diyerek başlayan Prof. Dr. Nevzat Tarhan önemli değerlendirmelerde bulundu.

“Egosu küçük kalbi büyük liderler iş yerini daha ruh sağlığına uygun yönetirler!”

Psikososyal risk faktörleri ve Mobing konusunun kendisinde bazı şeyleri çağrıştırdığını ifade eden Tarhan kurumsal sadakat testlerinde çalışan için 3 önemli kriterin olduğunu söyledi. Tarhan şunları kaydetti.

“İş yerlerinde kurumsal sadakat testleri var. Çalışanın iş yerine bağlılığı, aidiyeti... gibi. Bu testlerde 3 şey var. İş yeri servisi, aldığı ücret ve geleceğinin güvenliği. Yapılan testlere göre çalışanın ilk sırada iş servisi, ikinci sırada geleceğinin güvenliği, son sırada ise aldığı ücret gelmektedir. Bu nedenle liderlikte bilinçsel liderlikten ziyade duygusal liderlik öne çıkmış durumdadır. Egosu küçük, kalbi büyük liderler iş yerini daha ruh sağlığına uygun yönetirler.”

Oturumun diğer konuşmacısı ise “Psikoteknik Değerlendirme” sunumuyla Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği öğretim üyesi Prof. Dr. Nursel Telman’idi.

Telman “Psikoteknik Değerlendirme” sunumunda iş hayatındaki Psikoteknik testlere ve bu testlerdeki uygulamalara dikkat çekti.

Oturumun sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürü Gülişah Molla konuşmacılara plaket taktim etti.

İyi yöneticiliğin sırrı: Egosu küçük kalbi büyük olmak 3