İz Bırakan Müslüman Kadınlar Konferansı Gerçekleştirildi

Abone ol

google news logo
Giriş11 Mart 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

İz Bırakan Müslüman Kadınlar Konferansı GerçekleştirildiÜsküdar Üniversitesi İyilik Atöylesi, Necla Koytak’ın konuşmacı olarak katıldığı “Dünyada İz Bırakan Müslüman Kadınlar” başlıklı bir konferans gerçekleştirdi. Tarihte başarılara imza atmış Müslüman kadınların ele alındığı programda Koytak, çağdaş Medeniyetinin inşasında Müslüman kadınların çok etkili olduğunu söyledi.

Dünyada İz Bırakan Müslüman Kadınlar” başlıklı bir konferans Üsküdar Üniversitesi Emir Nebi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İyilik Atölyesi öğrencilerinin ve Türkiye Gençlerarası İletişim Platformu’nun birlikte düzenlediği konferansa konuşmacı olarak yazar Necla Koytak konuşmacı olarak katıldı.

Öğrenci ve akademisyenlerin ilgi gösterdiği konferansta Koytak tarihteki Müslüman kadınlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Müslüman mirası içerisinde bilim, kültür, sanat, tıp ve yönetim gibi birçok alanda zirveye çıkan Müslüman kadınlara dikkat çeken Koytak, bugünün Çağdaş medeniyetinin inşasında Müslüman kadınların etkisinin yadsınamaz olduğunu söyledi.

Avrupa’nın bunu görmezden geldiğinin altını çizen Koytak, tarihteki başarılı Müslüman kadınlara örnekler verdi.

Koytak şunları söyledi:

İz Bırakan Müslüman Kadınlar Konferansı Gerçekleştirildi 2“El Şifa, Hz. Ömer tarafından sağlık ve güvenlik memuru olarak atandı. Fatıma El Fıhri Dünyanın ilk üniversitesini kurarak, bu üniversiteden çok sayıda bilim adamının yetişmesine olanak sağladı. Raziye Sultan, hükümdarlığında para birimini standart hale getirildi. Yine Raziye Sultan, Delhi sınırlarını genişletti.”