Kadına şiddet Üsküdar Üniversitesi düzenlenecek panelde masaya yatırılıyor

Abone ol

google news logo
Giriş05 Mart 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Kadınların maruz kaldığı ihmal, istismar, iş hayatındaki baskılar ve şiddetin nedenleri Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen “Kadına Yönelik İhmal ve İstismardan Şiddete” Panelinde ele alınıyor.

Kadına şiddet Üsküdar Üniversitesi düzenlenecek panelde masaya yatırılıyor

Kadına yönelik ihmal, istismar ve şiddet geçen yıllara oranla gün geçtikçe biraz daha artıyor. Araştırmalara göre Türkiye her gün 5 kadın öldürülüyor, saatte yaklaşık 10 kadın aile içi şiddete maruz kalıyor. Dünyada her üç kadından birinin, yaşamları boyunca en az bir kez fiziksel ya da cinsel saldırıya maruz kaldığı tahmin ediliyor. Kadın sadece ülkemizde değil, dünyanın her yanında şiddete maruz kalıyor. Milyonlarca çocuk şiddetin yaşamın normal bir parçası olduğuna inanarak büyüyor.  

Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde 7 Mart tarihinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  Müsteşar Yardımcısı Hatice Kara,  Haydi Tut Elimi Derneği Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nükhet İşiten, İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği İstanbul Boğaziçi Kulübü Başkanı Deniz Yeker, Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. İzzet Bozkurt ve Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla “Kadına Yönelik İhmal ve İstismardan Şiddete” başlıklı bir panel düzenliyor.

Şiddet ve istismarda kadının ruh sağlığı, medyanın yaklaşımı, iş dünyasında kadının yeri ve güçlendirme çalışmaları gibi pek çok konu masaya yatırılacak.