Kanser Araştırmalarında Üsküdar-Mohammed Üniversitesi İşbirliği…

Abone ol

google news logo
Giriş23 Mayıs 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Kanser Araştırmalarında Üsküdar-Mohammed Üniversitesi İşbirliği…Üsküdar Üniversitesi akademik çalışmalarında uluslararası işbirliğini sürdürüyor. Bu kapsamda Fas’ın Rabat şehrinde bulunan Mohammed Üniversitesi’nden Prof. Dr. Souad Amghar Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti. Prof. Dr. Muhsin Konuk ile görüşen Amghar, endemik bitki ekstrelerinin muhtemel anti-kanserojenik etkilerinin araştırılması konusunda işbirliği yaptı.

Üsküdar Üniversitesi uluslararası arenada sürdürdüğü bilimsel işbirliklerine bir yenisini ekledi.

Üsküdar Üniversitesi’nin çalışmalarını yerinde görmek üzere İstanbul’a gelen Fas’ın Rabat şehrinde kurulu olan Mohammed Üniversitesi’nden Prof. Dr. Souad Amghar Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

1 haftalık çalışma ziyaretinde bulunan Amghar Rektör Yrd. Prof. Dr. Muhsin Konuk ile görüştü.

Ziyaretinde daha önceden Üsküdar Üniversitesi’ne 2 aylığına gelen Post Doc. öğrencisi Dr Houda Sbayou’nun yaptığı çalışmaları da gözleyen Amghar, Prof. Dr. Konuk, Yrd. Doç. Dr. Belkıs Atasever Arslan ve Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu ile 3 kez toplantı yaptı.

Toplantılar sonrasında Fas'a endemik bitki ekstrelerinin muhtemel anti-kanserojenik etkilerinin araştırılması konusunda işbirliği yapılmasına karar verildi.

Üsküdar Üniversitesi’ndeki çalışmaları ilgiyle izleyeceklerini ifade ederek ülkesine dönen Prof. Dr. Souad Amghar, Ekim 2016’da Rabat'ta yapılacak uluslararası kongreye Prof. Dr. Muhsin Konuk'u Üsküdar Üniversitesi’nde yürütülmekte olan Farmakogenetik uygulamaları anlatmak üzere konuşmacı olarak davet etti.