Kant felsefesi Üsküdar Üniversitesinde ele alındı…

Abone ol

google news logo
Giriş29 Aralık 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0Kant felsefesi Üsküdar Üniversitesinde ele alındı… 

Kant felsefesi Üsküdar Üniversitesinde ele alındı… 2Üsküdar Üniversitesi Felsefe Kulübü'nün düzenlediği etkinlikte, eleştirel felsefenin babası olarak kabul edilen Immanuel Kant’ın felsefe anlayışı uzmanlarla birlikte ele alındı.  Alman felsefesinin kurucu isimlerinden biri olan Kant'ın felsefesi; ontolojik, epistemolojik ve etik boyutlarıyla değerlendirildi.

Türkiye Farmakovijilans Merkezi TÜFAM'ın Müdürü ve Üsküdar Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Osmanoğlu'nun moderatörlüğünü üstlendiği etkinliğin konuğu, Kant'ı ve onun felsefe anlayışını en iyi bilen isimlerden biri olan İlyas Buzgan'dı.

Osmanoğlu ve Buzgan etkinlik boyunca, Kant'ın bilgi kuramı ve evrensel ahlak anlayışı hakkında değerlendirmelerde bulundu, önemli bilgiler paylaştı.

Buzgan’ın en dikkat çekici ifadesi; “Doğarken çok şey biliyoruz, ama bir bedenle doğduğumuz için büyük bir kısmını unutuyoruz. Ancak çağrışımlarla bir kısmını hatırlayabiliriz.” oldu.

Kant Felsefesi'nin derinliklerine inilen etkinlikte; bilgi üretmenin gereklilikleri olan beş temel duyudan da bahsedildi.

Keyifle takip edilen programa, Felsefe Bölümü öğrencileri büyük ilgi gösterdi.