Kariyer Testi, 296 bin adaya yol gösterdi

Abone ol

google news logo
Giriş24 Temmuz 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
0Kariyer Testi, 296 bin adaya yol gösterdi

Üniversite tercihlerinde son üç güne girildi. Tercih yapmak isteyen adaylar, Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’nde devam eden Tercih ve Tanıtım Günleri’ne yoğun ilgi gösteriyor. Meslek seçimi konusunda henüz karar veremeyenler ise üniversitenin sunduğu Kariyer Testi’ni uyguluyor. 2015’ten bu yana uygulanan Kariyer Testi’ni 296 bin aday çözerken; son bir ayda 26 bin 500 aday kariyerine bu testle yön verdi.

Üniversite adayları geleceklerine yön verecek tercihlerini bu hafta yapacak. Üsküdar Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri, başta Altunizade Kampüsü olmak üzere diğer kampüslerde devam ediyor.

Üsküdar Üniversitesi Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Yöneticisi, Uzman Psikolojik Danışman  Ece Tözeniş öncülüğünde çok sayıda tercih danışmanı adaylara üniversite ve meslek seçimi ile ilgili yol gösteriyor.

Kariyer Testi, 296 bin adaya yol gösterdi 2Kariyer Testi’ne büyük ilgi 

Üsküdar Üniversitesi, seçeceği meslek konusunda kararsız kalan adaylara kariyer testi imkânı da sunuyor. Adaylardan büyük ilgi gören ve internet üzerinden de yapılan Kariyer Testi’ni son bir ayda 26 bin 500 aday uyguladı.

296 bin adaya yol gösterdi

Üsküdar Üniversitesi tarafından 2015 yılından bu yana uygulanan Kariyer Testi, bugüne kadar 296 bin aday tarafından uygulandı. Binlerce aday, Kariyer Testi’ni çözerek geleceğine yön verdi.

 “Holland Meslek Tercihi Puanlama Cetveli” olarak da bilinen Kariyer Testi, 90 sorudan oluşuyor. Adayların sorulara verdiği “hoşlanırım” ya da “hoşlanmam” yanıtı adayların kişilik tipini ortaya çıkarıyor.
“Gerçekçi”, “Araştırıcı”, “Artistik”, “Sosyal”, “Girişimci” ve “Geleneksel” olarak belirlenen tiplerin belirgin özelliklerinin öne çıktığı Kariyer Testi’nde bu tiplere uygun etkinlikler ve tipik meslekler anlatılıyor.
Kariyer Testi, seçeceği meslekle ilgili karar vermekte zorlanan adaylara ilgi duydukları alan konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Meslek seçiminde halen kararsızlık yaşayan adaylar https://www.uskudar.edu.tr/tr/sayfa/214/kariyer-testi linkinden Kariyer Testi’ne ulaşabilir.